Daire Planları

Farklı bütçelere hitap eden 6 farklı tip daire sizleri bekliyor. Bulunduğu konum itibariyle kısa sürede yatırım değerini artıracak Göl Marin’de yerinizi şimdiden ayırtın.

TİP 1 (3+1)

TİP 2 (3+1)

TİP 3 (3+1)

TİP 4 (3+1)

TİP 5 (3+1)

TİP 6 (3+1)

PROJE BİLGİLERİ: GÖL MARİN Projemiz tek blok olarak inşa edilecektir. 1 Bodrum kat, Zemin kat ve 12 normal kattan oluşacaktır. Bodrum kat  otopark, sığınak, cep sinaması , toplantı odası ve makine dairelerinden ibarettir. Zemin kat  dükkanlar ,spor salonu , sauna ve dairelerden oluşmaktadır. 1 ila 12. Normal katlar da her kat ta 6 adet daire olacak şekilde dizayn edilmiş olup toplamda 82 bağımsız bölüm bulunmaktadır.

GENEL NİTELİKLER: Yapılacak inşaat Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yapı Teknik Şartnamesi ve yönetmeliklerine uygun, günün şartlarında modern mimari tarzda ve çevre koşullarında çağdaş, sorunsuz yaşanabilecek mesken tarzda ve detayları resmi projesinde çözümlenerek 9 ŞİDDETİNDE DEPREME dayanıklı olacak şekilde bina yapılacaktır.

ZEMİN ETÜD VE TAHKİK SONDAJLARI: Zemin emniyet gerilmesi için yeterli derinlikte ve sayıda muayene çukurları açılarak  tahkik sondajları yapılmıştır. Zemin emniyet gerilmesi, yer altı su durumu ve zeminin kayma açısı v.s belirlenmiştir. İTÜ onaylı projeye göre temel altı kazıkları yapılacaktır.

TEMEL: Temel, Radye jeneral temeldir. Tabii zemin tesviye edildikten sonra üzerine 10 cm kalınlığında grobeton uygulaması yapılacak.

BETONARME (TAŞIYICI SİSTEM): İnşaatta kullanılacak hazır beton D1 Agregalı TS 706’ya uygun, C 30 sınıfıdır. Şantiyeye gelen tüm betonlar Belediyenin beton laboratuvarları ve özel yapı denetim laboratuvarları tarafından test edilmektedir. Betonarmede kullanılacak demirler nervürlü ST III TSE belgelidir. İnşaat sahasına gelen tüm betonarme demirlerinden,  yapı denetimce numuneler alınarak laboratuvarda test edilmektedir.

ISI, SES, SU YALITIMI: Bodrum yan perdelerinde su ve ısı izolasyonu yapılacak. Katlar arası ses ve ısı geçirimsizliğini sağlamak için gerekli yalıtım ürünleri kullanılacaktır.

ELEKTRİK TESİSATI: Projesine uygun olarak her daireye monofaze elektrik tesisatı yapılacaktır. Fazlar dengeli olarak taksim edilecektir. Dairelere can güvenliği için kaçak akım rölesi takılacaktır. Tüm sigorta, kaçak akım rölesi ve yangın rölesi SİEMENS   marka olacaktır.

TV TESİSATI: Dairelerde iki odada ve mutfakta TV prizi konulacaktır. Her prizden Kablolu TV ve Digitürk yayın ayrı hat çekilmeden alınabilecektir.

TELEFON TESİSATI: Bina girişindeki ana telefon dağıtım kutusundan her daireye 2 harici telefon hattı bağlanmasına imkân verecek çoklu telefon hattı ankastre olarak tesis edilecektir.

JENERATÖR: Binaya ortak alanları karşılayacak güçte EMSA,TEKSAN veya muadili marka bir jeneratör konulacaktır.

YANGIN TESİSATI VE YANGIN İHBAR SİSTEMİ: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik 2002/4390 sayılı yönetmeliğine uyulacaktır.

GÜVENLİK SİSTEMİ: Bodrum katları, depo holleri, açık otopark, apartman girişi, binanın tüm cepheleri ve apartman merdiven hollerinde kameralar kurulacaktır.

ISITMA SİSTEMİ VE DOĞALGAZ TESİSATI: Doğalgaz tesisatı İGDAŞ’ın yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanacaktır. Dairelerin ısıtması merkezi sistem ile sağlanacaktır.

KLİMALAR: Dairelerin salonlarına klima altyapısı hazırlanıp klima takılacaktır.

ASANSÖRLER: Binada tam otomatik paslanmaz kapılı asansör kullanılacaktır. Asansör kabininde aşırı yük tertibatlı , kabinleri paslanmaz çelik veya laminant kaplı olacaktır. Asansörler, İmar yönetmeliğine uygun 1.5 m/sn hızda ve sessiz çalışan, engelliler İçin tekerlekli sandalyeye uygun ve hastane sedyesinin sığabileceği şekilde olacaktır.

BİNA DIŞ CEPHESİ: Modern tarzda, çevreye uyumlu, yıllara karşı binanın görünümünü bozmayan dış cephe malzemeleri ile kaplanmış bir cephe imal edilecek.

DIŞ CEPHE BOYASI: Mantolanmış yüzey üzerine silikon esaslı 1.sınıf yeni jenerasyon boya uygulanacaktır. Cephede, mimariye uygun dekoratif uygulamalar yapılacaktır. Bina dış cephe uygun görüntüde ışıklandırılacaktır.

DAİRE ANTRE VE KORİDORLARI: Antre ve koridor tabanları KÜTAHYA, KALE, SERAMİKSAN veya muadili marka seramik ile kaplanacaktır. Antre tavanları dekoratif alçıpan yapılacak. Antre duvarları saten boya olacak.

DAİRE SALON VE ODA BÖLÜMLERİ: Salon ve oda tabanları 8 mm. Yüksek Yoğunlukta HDF Plaka, Aşınma sınıfı 31 (konutlar için üretim), 8 mm Kalınlıkta, E1 Standardlarına uygun. VARIO CLICK marka laminat parke ve VARİO marka( yada muadili ) iç Kapı olacak. Salon ve odalar 3 KAT saten boya olacak. Duvar – tavan birleşimlerine kartonpiyer yapılacak.

DAİRE MUTFAK BÖLÜMLERİ: Mutfak tabanları KÜTAHYA, KALE , SERAMİKSAN veya muadili marka seramik ile kaplanacaktır. Duvarlar 3 KAT saten boya olacak. Mutfak dolapları akrilik çizilmez kapak yapılacak. Mutfak tezgahında FRANKE, TEKA, DOMİNOX veya muadili evye kullanılacak. Tezgah CORİAN, ÇİMSTON yada GRANİT olacak.  Ankastre Ocak, Davlumbaz, Ankastre fırın VESTEL, TEKA, BOSH veya muadili, Eviye bataryası CREAVİT , ECA  veya muadili olacaktır.

DAİRE BANYO VE WC BÖLÜMÜ: Banyo ve WC taban ve duvarları KÜTAHYA, KALE , SERAMİKSAN veya muadili marka seramik ile kaplanacaktır. Banyoda ve wc’ler de KÜTAHYA, KALE , SERAMİKSAN, CREAVİT veya muadili markasının klozet, rezervuar ve lavabolarından takılacaktır. Tüm armatürler  CREAVİT , ECA  veya muadili

DAİRE DIŞ DOĞRAMALARI: Pencerelerimiz cepheye uygun renkte PVC olacaktır. Camlarımız standart TSE onaylı ısıcam olacaktır.

Bu eşsiz fırsatı kaçırmayın.

Mükemmel lokasyon, mükemmel yatırım.